Atlaide! ELAST 0403 LUX, TONUS ELAST, Medicīniskās elastīgās kompresijas zeķes bez pirkstu daļas, universālas, 2 klase Skatīt lielāku

ELAST 0403 LUX, 2 klase 23-32 mm Hg, Kompresijas gāras zeķes bez pirkstu daļas, Medicīniskās, Sieviešu, Vīriešu, TONUS ELAST

Izstrādājumi paredzēti varikozes un apakšējo ekstremitāšu vēnu varikozes profilaksei, atveseļošanās un kompresijas terapijai palielināta svara gadījumā, grūtniecības laikā un pēc tās, veicot darbu, kas paredz ilgstošu stāvēšanu vai sēdēšanu, smagumu celšanu.

Izejvielu sastāvs: poliamīds – 80%, likra – 20%


Vairāk informācijas

Šis produkts vairs nav pieejams

26,47 € AR PVN

-35%

40,72 € AR PVN

Vairāk informācijas

II  kompresijas klases ārstnieciskie izstrādājumi (ar dz. st. spiedienu no 23 līdz 32 mm) ir paredzēti bez trofiskiem traucējumiem noritošas varikozes ārstēšanai un profilaksei, dziļo vēnu trombozes profilaksei riska grupās, jebkuru hroniskas vēnu mazspējas pazīmju gadījumā grūtniecības laikā un pēc dzemdībām, pēcskleroterapijas stāvoklī, pēc flebektomijas operācijām un gatavojoties tām, un cita veida ķirurģiskās ārstēšanas gadījumos, akūta tromboflebīta, pēctromboflebītiska sindroma, pēctraumatiska pietūkuma gadījumos.

Uzmanību! II kompresijas klases izstrādājumu lietošanai ir nepieciešama ārsta speciālista konsultācija

LUX klases izstrādājumos izmantota pazīstamu Eiropas ražotāju izgatavota izejviela – ar jauniem moderniem poliamīda pavedieniem aptīta likra. Adījuma struktūra un diegu īpašības palielina izstrādājumu gaisa caurlaidību un hidroskopiskumu.

Ārstēšanai nepieciešamo kompresijas pakāpi ārsts nosaka individuāli! Izmērs ir jāizvēlas atbilstoši kājas apkārtmēriem: potītes apkārtmēram šaurākajā vietā, ikra apkārtmēram visresnākajā vietā, ikra apkārtmēram zem ceļgala, gūžu augšējās trešdaļas apkārtmēram, gurnu apkārtmēram zem sēžas (mērījumu vietu shēmu skatīt uz iepakojuma). Mērīšanu var veikt patstāvīgi vai lūdzot palīga vai speciālista palīdzību. Mērījumi ir jāveic no rīta (pirms tūsku parādīšanās) vai tad, kad kājas ir atpūtušās, novietojot kāju horizontāli. 

Valkāšanas režīms. Ja ārsts nav noteicis citādi, tad ieteicams izstrādājumu uzvilkt no rīta un valkāt visas dienas garumā. Nozīmīgs veiksmīgas kompresijas terapijas faktors ir regulāra ārstnieciskās medicīniskās trikotāžas valkāšana. Kompresijas pārtraukšana var veicināt slimības progresēšanu un hroniskas vēnu mazspējas simptomu pastiprināšanos. Silikona lenta nedrīkst saskarties ar ūdeni, ziepēm un krēmu. Lai atjaunotu silikona lipšanas īpašības, ieteicams to noslaucīt ar spirta šķīdumā (30-40%) samitrinātu tamponu. Valkājot izstrādājumus ikdienā, ērtākai lietošanai ieteicams iegādāties divus pārus. Lai pielāgotos kompresijas trikotāžai, tās lietošanas ilgumu var samazināt, ar katru dienu palielinot līdz nepieciešamajam valkāšanas ilgumam.

Lietošanas metodika:

Kompresijas izstrādājumus var izmantot stacionārās un ambulatorās poliklīniku ārstniecības iestādēs un mājas apstākļos. Izstrādājuma veidu (medicīniskās pusgarās zeķes, garās zeķes, mono zeķes un zeķbikses) izvēlas atkarībā no bojātā vēnu segmenta. Izstrādājuma augšējai malai ir par 5-10 cm jānosedz bojājuma zona. Ja nepieciešama kompresijas izstrādājuma lietošana vienai kājai, var izmantot mono zeķi, kas vidukļa apvidū ir aprīkota ar aizdari.  Mono zeķes var izmantot arī kā alternatīvu vīriešu zeķbiksēm.
Kompresijas izstrādājumu uzvilkšanas secība. Pirms kompresijas izstrādājumu uzvilkšanas iesakām noņemt no rokām rotas. Vēlams lietot gumijas cimdus. Izstrādājumi visbiežāk plīst vai dilst pēdas un pirkstgalu apvidū. To var izraisīt apavu trūkumi, uz pēdām esošas tulznas, raupja pēdu āda, gari pirkstu nagi – pievērsiet uzmanību Jūsu apavu un kāju stāvoklim. Neiesakām stiept un nogriezt tehnoloģiskos diegus, kas atrodas izstrādājuma iekšpusē, kā arī diegus un cilpas, kas izveidojušās neuzmanīgas valkāšanas dēļ. 

  1. Uzvelciet gumijas cimdus.
  2. Ievietojiet roku izstrādājuma purngalā.
  3. Ar otru roku pieturot izstrādājuma augšu, izvelciet to uz otru pusi līdz pēdai.
  4. Satveriet izstrādājumu ar abām rokām tā, lai kāju īkšķi ievietotos izstrādājumā.
  5. Stiepjot izstrādājumu uz abām pusēm, pakāpeniski, pa dažiem centimetriem uzvelciet to, it kā uzrullējot un ar pirkstu spilventiņiem virzot augšup. Uzvelciet izstrādājumu, esot sēdus stāvoklī.
  6. Uzvelkot izstrādājumu guļus stāvoklī, kājām ir jābūt pussaliektām, fizioloģiskā horizontālā stāvoklī.
  7. Īpaši rūpīgi uzvelciet izstrādājumu šaurākajā vietā – pēdas zonā. Pēc uzvilkšanas pārbaudiet, vai izstrādājuma pēda atrodas uz Jūsu pēdas!
  8. Nogludiniet izstrādājumu uz kājām.

Saistītās preces