TRAVEL Profilaktiskas Pusgarās zeķes ar pirkstu daļu sieviešu un vīriešu 10-17mmHg Medicīniskās Ceļojumiem Sportam Lauma AD202

Uzlabo asinsriti, novērš pietūkumu, mazina sāpju un noguruma sajūtu kājās. Paredzēti vēnu varikozes profilaksei, atveseļošanās un kompresijas terapijai palielināta svara gadījumā, grūtniecības laikā un pēc tās, veicot darbu, kas paredz ilgstošu stāvēšanu vai sēdēšanu, smagumu celšanu.

Izejvielu sastāvs: Neilons-76%, Laikra-24%

Antibakteriāla apstrāde ar sudraba joniem Sanitized® Silver

Vairāk informācijas

Ir noliktavā

10,93 € AR PVN

Vairāk informācijas

1 pāris iepakojumā

Palīdz novērst hroniskas vēnu mazspējas attīstību gadījumos, ja ir iedzimta varbūtība saslimt ar vēnu varikozi, smaguma sajūta kājās, darbs, kur daudz nākas stāvēt vai sēdēt, mazkustīgs dzīvesveids, svara traucējumi, gari lidojumi, pārbraucieni ar autobusu vai automašīnu. Izstrādājumam ir pastiprināta pēdas un pirkstu daļa, kas pagarina izstrādājuma nēsāšanas ciklu.

Kompresijas zeķu izmēri (pēdas izmērs, cm):

 •     23 – 25 cm
 •     25 – 27 cm
 •     27 – 29 cm
 •     29 – 31 cm

Profilaktiskie kompresijas izstrādājumi (kompresijas pakāpe līdz 17 mm dz. st.) ir paredzēti vēnu un sirds un asinsvadu mazspējas profilaksei un atveseļošanās nolūkā, apakšējo ekstremitāšu dziļo vēnu trombožu un embolijas profilaksei. Tie paredzēti arī, lai novērstu smaguma, noguruma sajūtu kājās, pietūkumu potītes apvidū, kapilāros „zilo tīklojumu”, „zvaigznītes”, „tīmekļus”. Varikozes profilaksei grūtniecības laikā, riska grupas profesiju pārstāvjiem (cilvēkiem, kuri strādājot ilgstoši stāv kājās vai sēž, ceļ smagumus), cilvēkiem ar noslieci uz vēnu varikozes slimībām un lieko svaru.

Ārstēšanai nepieciešamo kompresijas pakāpi ārsts nosaka individuāli! Izmērs ir jāizvēlas atbilstoši kājas apkārtmēriem: potītes apkārtmēram šaurākajā vietā, ikra apkārtmēram visresnākajā vietā, ikra apkārtmēram zem ceļgala, gūžu augšējās trešdaļas apkārtmēram, gurnu apkārtmēram zem sēžas (mērījumu vietu shēmu skatīt uz iepakojuma). Mērīšanu var veikt patstāvīgi vai lūdzot palīga vai speciālista palīdzību. Mērījumi ir jāveic no rīta (pirms tūsku parādīšanās) vai tad, kad kājas ir atpūtušās, novietojot kāju horizontāli. 

Valkāšanas režīms. Ja ārsts nav noteicis citādi, tad ieteicams izstrādājumu uzvilkt no rīta un valkāt visas dienas garumā. Nozīmīgs veiksmīgas kompresijas terapijas faktors ir regulāra ārstnieciskās medicīniskās trikotāžas valkāšana. Kompresijas pārtraukšana var veicināt slimības progresēšanu un hroniskas vēnu mazspējas simptomu pastiprināšanos. Silikona lenta nedrīkst saskarties ar ūdeni, ziepēm un krēmu. Lai atjaunotu silikona lipšanas īpašības, ieteicams to noslaucīt ar spirta šķīdumā (30-40%) samitrinātu tamponu. Valkājot izstrādājumus ikdienā, ērtākai lietošanai ieteicams iegādāties divus pārus. Lai pielāgotos kompresijas trikotāžai, tās lietošanas ilgumu var samazināt, ar katru dienu palielinot līdz nepieciešamajam valkāšanas ilgumam.

Lietošanas metodika:

Kompresijas izstrādājumus var izmantot stacionārās un ambulatorās poliklīniku ārstniecības iestādēs un mājas apstākļos. Izstrādājuma veidu (medicīniskās pusgarās zeķes, garās zeķes, mono zeķes un zeķbikses) izvēlas atkarībā no bojātā vēnu segmenta. Izstrādājuma augšējai malai ir par 5-10 cm jānosedz bojājuma zona. Ja nepieciešama kompresijas izstrādājuma lietošana vienai kājai, var izmantot mono zeķi, kas vidukļa apvidū ir aprīkota ar aizdari.  Mono zeķes var izmantot arī kā alternatīvu vīriešu zeķbiksēm.
Kompresijas izstrādājumu uzvilkšanas secība. Pirms kompresijas izstrādājumu uzvilkšanas iesakām noņemt no rokām rotas. Vēlams lietot gumijas cimdus. Izstrādājumi visbiežāk plīst vai dilst pēdas un pirkstgalu apvidū. To var izraisīt apavu trūkumi, uz pēdām esošas tulznas, raupja pēdu āda, gari pirkstu nagi – pievērsiet uzmanību Jūsu apavu un kāju stāvoklim. Neiesakām stiept un nogriezt tehnoloģiskos diegus, kas atrodas izstrādājuma iekšpusē, kā arī diegus un cilpas, kas izveidojušās neuzmanīgas valkāšanas dēļ. 

 1. Uzvelciet gumijas cimdus.
 2. Ievietojiet roku izstrādājuma purngalā.
 3. Ar otru roku pieturot izstrādājuma augšu, izvelciet to uz otru pusi līdz pēdai.
 4. Satveriet izstrādājumu ar abām rokām tā, lai kāju īkšķi ievietotos izstrādājumā.
 5. Stiepjot izstrādājumu uz abām pusēm, pakāpeniski, pa dažiem centimetriem uzvelciet to, it kā uzrullējot un ar pirkstu spilventiņiem virzot augšup. Uzvelciet izstrādājumu, esot sēdus stāvoklī.
 6. Uzvelkot izstrādājumu guļus stāvoklī, kājām ir jābūt pussaliektām, fizioloģiskā horizontālā stāvoklī.
 7. Īpaši rūpīgi uzvelciet izstrādājumu šaurākajā vietā – pēdas zonā. Pēc uzvilkšanas pārbaudiet, vai izstrādājuma pēda atrodas uz Jūsu pēdas!
 8. Nogludiniet izstrādājumu uz kājām.