ELAST 0107 Comfort, TONUS ELAST, Medicīniskais elastīgais stājas korektors (ortoze), krustveidīgs, paaugstināta komforta

Stājas korektors paredzēts mugurkaula izliekumu, kā arī nepareizas stājas novēršanai un profilaksei. 

Izejvielu sastāvs: poliesteris – 60%, latekss – 40%

Ar velcro aizdari.

Vairāk informācijas

Ir noliktavā

22,99 € AR PVN

Vairāk informācijas

Stājas korektors ir valkājams virs apakšveļas – tā, lai tas stingri piekļautos ķermenim. Ārstēšanās sākuma stadijā izstrādājumu ieteicams valkāt 2–3 stundas dienā, valkāšanas laiku pakāpeniski palielinot līdz visas dienas garumam. Ieteicamais stājas korektora lietošanas pamatkurss ir no diviem līdz četriem mēnešiem. Pēc tam, ārsta uzraudzībā, to lieto daudz īsākos ārstniecības kursos.

Modelis ELAST 0107 uzliek uz pleciem – tāpat kā mugursomu. Pēc tam ar korektora atpakaļstiepjošajām saitēm aptver plecus, vienlaikus pielāgojot mīkstos kustīgos spilventiņus paduses līmenī. Saites stingri nostiepj un uz krūtīm aiztaisa ar velcro aizdari. Atpakaļvelkošo saišu nostiepuma pakāpi pakāpeniski, dienu no dienas, palielina, līdz ir izveidota fizioloģiski pareiza, normāla stāja. Lai ērtāk varētu kontrolēt saišu nostiepuma pakāpi, uz tām, blakus velcro lipīgajam klipsim – var izdarīt atzīmes un tās salīdzināt katrā korektora valkāšanas reizē. Ērti uzlikts stājas korektors atliec atpakaļ plecus, iztaisno krūšu kurvi, mugurkaulu, veidojot pareizu un skaistu stāju. Tas palīdz uzlabot elpošanu, veicina iekšējo orgānu normālu attīstību, novērš nogurumu un sāpes mugurā. Ja muskuļi dienas laikā nedaudz nogurst, tad viss notiek pareizi. Pamatuzdevums ir likt muguras muskuļiem, vēdera presei un gurniem darboties fizioloģiski pareizi, «pieradināt» mugurkaulu pie jaunas, pareizas stājas. Ja galva turas taisni, pleci ir atslābināti un atliekti, vēders ievilkts un, stāvot tādā stājā, Jums ir ērti, tad var uzskatīt, ka mērķis ir sasniegts. Efekta nostiprināšanai pēc katriem 3–4 mēnešiem ieteicams atkārtoti nēsāt korektoru, valkājot to vienu vai divas nedēļas. Ja Jums rodas kādi jautājumi par stājas korekciju, tad vislabāk ir konsultēties pie ārsta speciālista (neirologa, ģimenes ārsta, manuālā terapeita, ortopēda). Pusaudžiem regulāra stājas korektora valkāšana nodrošina pareizu mugurkaula un krūšu kurvja stāvokli, pat sasniedzot pilnīgu skoliozes un nepareizas stājas izārstēšanu. Lai sasniegtu lielāku stājas korektora iedarbības efektu, nepieciešams to nēsāt, paralēli saņemot masāžas kursu, nodarbojoties ar ārstniecisko fizkultūru utt. Korektors nav redzams zem apģērba, tas ir viegli mazgājams un neierobežo kustību brīvību.

Saistītās preces