ELAST 0108-01 Comfort, TONUS ELAST, Medicīniskais elastīgais stājas korektors (ortoze) Skatīt lielāku

ELAST 0108-01 Comfort, Medicīniskais elastīgais stājas korektors (ortoze), TONUS ELAST

Medicīniskais elastīgais stājas korektors (ortoze), ar šinām, augsta komforta paredzēts mugurkaula apakšējās krūšu un jostas daļas skriemeļu atslogošanai. To iesaka fizioloģiski pareizas stājas veidošanai.

Izejvielu sastāvs: poliamīds – 63%, latekss – 27%, putu poliuretāns – 9%, kokvilna – 1%.

Ar velcro aizdari. Modelējami metāla ieliktņi. Plecu lentes, pastiprinātas ar porolonu.

Vairāk informācijas

Ir noliktavā

28,48 € AR PVN

Vairāk informācijas

Stājas korektors ir valkājams virs apakšveļas – tā, lai tas stingri piekļautos ķermenim. Ārstēšanās sākuma stadijā izstrādājumu ieteicams valkāt 2–3 stundas dienā, valkāšanas laiku pakāpeniski palielinot līdz visas dienas garumam. Ieteicamais stājas korektora lietošanas pamatkurss ir no diviem līdz četriem mēnešiem. Pēc tam, ārsta uzraudzībā, to lieto daudz īsākos ārstniecības kursos.

Stājas korektoru uzliek stāvot kājās, vispirms bērnam (vai pieaugušajam) korektora mugurpuses daļu simetriski uzklājot uz muguras. Pēc tam priekšpusē uz vēdera jostas saiti fiksē ar velcro aizdari. Atpakaļvelkošo saišu nostiepuma pakāpi pakāpeniski, dienu no dienas, palielina, līdz ir izveidota fizioloģiski pareiza, normāla stāja. Lai ērtāk varētu kontrolēt saišu nostiepuma pakāpi, uz tām, blakus velcro lipīgajam klipsim – var izdarīt atzīmes un tās salīdzināt katrā korektora valkāšanas reizē. Ērti uzlikts stājas korektors atliec atpakaļ plecus, iztaisno krūšu kurvi, mugurkaulu, veidojot pareizu un skaistu stāju. Tas palīdz uzlabot elpošanu, veicina iekšējo orgānu normālu attīstību, novērš nogurumu un sāpes mugurā. Ja muskuļi dienas laikā nedaudz nogurst, tad viss notiek pareizi. Pamatuzdevums ir likt muguras muskuļiem, vēdera presei un gurniem darboties fizioloģiski pareizi, «pieradināt» mugurkaulu pie jaunas, pareizas stājas. Ja galva turas taisni, pleci ir atslābināti un atliekti, vēders ievilkts un, stāvot tādā stājā, Jums ir ērti, tad var uzskatīt, ka mērķis ir sasniegts. Efekta nostiprināšanai pēc katriem 3–4 mēnešiem ieteicams atkārtoti nēsāt korektoru, valkājot to vienu vai divas nedēļas. Ja Jums rodas kādi jautājumi par stājas korekciju, tad vislabāk ir konsultēties pie ārsta speciālista (neirologa, ģimenes ārsta, manuālā terapeita, ortopēda). Pusaudžiem regulāra stājas korektora valkāšana nodrošina pareizu mugurkaula un krūšu kurvja stāvokli, pat sasniedzot pilnīgu skoliozes un nepareizas stājas izārstēšanu. Lai sasniegtu lielāku stājas korektora iedarbības efektu, nepieciešams to nēsāt, paralēli saņemot masāžas kursu, nodarbojoties ar ārstniecisko fizkultūru utt. Korektors nav redzams zem apģērba, tas ir viegli mazgājams un neierobežo kustību brīvību.

Saistītās preces